Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Dobre skoki w Swoszowicach

Drugi weekend kwietnia był bardzo udany dla zawodników KJK “Pod Żubrem” licznie reprezentujących klub w zawodach w skokach przez przeszkody na terenie WLDrugi weekend kwietnia był bardzo udany dla zawodników KJK “Pod Żubrem” licznie reprezentujących klub w zawodach w skokach przez przeszkody na terenie WLKS “Krakus” Swoszowice.

Świetną formę potwierdziła, powołana na początku sezonu do Kadry Małopolski, juniorka młodsza Marta Wypiór (trenująca z p. Olegiem Badałowem i Aleksandrą Paciora), startująca na kucu Fakir (wł. Aleksandra Paciora). W piątek Marta i Fakir okazali się nie do pokonania wygrywając konkurs zwykły 60 cm i konkurs zwykły 80 cm, miażdżącą przewagą kilku sekund nad zawodnikami sklasyfikowanymi na kolejnych miejscach.

W sobotę para ta udowodniła, że jest świetna nie tylko w konkursach, w których poza bezbłędnym przejazdem liczy się jak najkrótszy czas, ale również w konkursach specjalnych z trafieniem w normę czasu, w których ważne jest wyczucie i wyregulowanie tempa jazdy w galopie. Marta i Fakir zajęli 4 miejsce w konkursie 70 cm z trafieniem w normę czasu oraz 1 miejsce w konkursie 90 cm. W niedzielę para ta zaliczyła bezbłędny przejazd w 1 fazie konkursu 60 cm oraz obydwóch fazach finałowego konkursu srebrnej rundy Towarzyskiego Pucharu Małopolski rozgrywanego na wysokości 80 cm, w którym ze świetnym czasem zajęli 2 miejsce, tracąc jedynie 0,04 s do miejsca pierwszego.

Marta podczas zawodów w Swoszowicach zdobyła łącznie 21 punktów do Pucharu Małopolskiego Związku Jeździeckiego, będącego klasyfikacją ogólną wszystkich zawodników z Małopolski, posiadających licencję regionalną lub ogólnopolską uwzględniającą wyniki wszystkich zawodów odbywających się na terenie Związku. Nieoficjalnie para ta aktualnie prowadzi w kategorii juniorów młodszych na kucach.

Juniorka Karolina Sicińska (trenująca z p. Olegiem Badałowem) nie chcąc tracić czasu z powodu chwilowej niedyspozycji swojego głównego konia, z powodzeniem wystartowała na klubowym ogierze arabskim Dominet. Para ta pięciokrotnie pokonała parkur bez punktów karnych. W piątek Karolina i Dominet zajęli 2 miejsce w konkursie zwykłym 60 i 80 cm, w sobotę 6 miejsce w konkursie 70 cm z trafieniem w normę czasu seria B oraz 3 miejsce w konkursie 90 cm z trafieniem w normę czasu seria B a w niedzielę 2 miejsce w dwufazowym konkursie 80 cm seria B.

Kapitalny debiut w zawodach jeździeckich zaliczyła Wiktoria Styś (trenująca z p. Olegiem Badałowem) na swoim koniu Oskar. Para ta startowała 7 razy, za każdym razem pokonując parkur bezbłędnie. W piątek Wiktoria i Oskar zajęli 10 miejsce w konkursie zwykłym 60 cm, w sobotę 6 miejsce w konkursie 70 cm z trafieniem w normę czasu i 5 miejsce w konkursie 90 cm z trafieniem w normę czasu. W niedzielę para ta zajęła 3 miejsce w konkursie 60 cm dwufazowym seria B oraz 7 miejsce w finale rundy srebrnej Towarzyskiego Pucharu Małopolski (80 cm)

Alicja Marcinkiewicz (trenująca z p. Olegiem Badałowem) na klubowym koniu Wakat, również wszystkie parkury pokonała bezbłędnie. Para ta zajęła 5 miejsce w sobotnim konkursie 50 cm z trafieniem w normę czasu, 2 miejsce w niedzielę w konkursie dwufazowym 60 cm seria B oraz 6 miejsce w finale rundy srebrnej (80 cm)

Adam Klimczyk (trenujący z p. Olegiem Badałowem) na klubowym koniu Camel odnotował przejazd z wynikiem 0 pkt punktów karnych w sobotnim konkursie z trafieniem w normę czasu na wysokości 70 cm oraz niedzielnym konkursie 80 cm dwufazowym seria B, w którym zajął 5 miejsce.

Juniorka młodsza Marcelina Wójcik (trenująca z Aleksandrą Paciora) na kucu Euforia pokonała bezbłędnie piątkowy parkur na wysokości 60 cm i sobotni na wysokości 50 cm, zajmując 4 miejsce w konkursie z trafieniem w normę czasu oraz zdobywając pierwsze 3 punkty do Pucharu Małopolskiego Związku Jeździeckiego.

Na Euforii startowała również Sara Bok (trenująca z Aleksandrą Paciora), pokonując bezbłędnie sobotni parkur konkursu 50 cm z trafieniem w normę czasu (7 miejsce) oraz niedzielny w finale Rundy Brązowej TPM (8 miejsce).

Udany debiut w zawodach jeździeckich odnotowała Joanna Korabik (trenująca z p. Olegiem Badałowem), która na swojej również debiutującej klaczy Czasza uzyskała 0 pkt karnych w sobotnich konkursach z trafieniem w normę czasu 50 cm (2 miejsce) i 70 cm oraz obydwóch fazach niedzielnego konkursu 60 cm (8 miejsce).

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi p. Olegowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.