Dodano dn.: 9 listopada 2018

27 października niepołomiccy karatecy kyokushin zaliczyli dwa ogólnopolskie turnieje: w Katowicach oraz w Wieliczce.

W każdym z tych turniejów wzięło udział ponad 250 zawodników z całej Polski. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata oraz kumite: na zasadach lekkiego contactu, czyli semi contactu.

Niepołomicki klub w Katowicach reprezentowało 9 osób: Karol Blicharski, Łucja Blicharska, Julia Pietras , Julia Stanecka, Marcel Kaleta, Oliwer Dobrzeniecki, Oliwia Dobrzeniecka, Kacper Krawczyk, Maciej Połowianiuk. Natomiast w Wieliczce wystąpiła tylko jedna zawodniczka – Justyna Krosta.

Zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Krawczyk w konkurencji kata , konkurując z żółtymi, zielonymi i brązowymi pasami – gdyż kata odbywało się z podziałem na stopnie. Karol Blicharski w konkurencji kumite rocznika 2011 – wygrał z dużą przewagą wszystkie walki, pokazując wspaniałą technikę i dużą siłę uderzeń. Na drugim miejscu stanęła Julia Stanecka w konkurencji kata, konkurując z pomarańczowymi pasami. Julia Pietras w konkurencji kumite rocznik 2011 również zdobyła wysokie drugie miejsce . Na trzecim miejscu w konkurencji kata – stanęła Oliwia Dobrzeniecka. Natomiast w kumite była tuż za podium. Mimo, iż walkę wygrywała zdecydowanie to w końcówce dała się zaskoczyć – nie utrzymała „gardy”, co dało zwycięstwo przeciwniczce. W konkurencji kumite trzecie miejsce zdobył Oliwer Dobrzeniecki rocznik 2008 do 30 kg dwie walki wygrał przed czasem. Trwały one zaledwie 30 sekund, trzecia była również z przewagą Oliwera, ale w końcówce musiał uznać wyższość rywala. Marcel Kaleta w kategorii kumite zdobył również zasłużone trzecie miejsce oraz Justyna Krosta w kategorii kumite do 55 kg.

Tuż za podium znalazł się Maciej Połwianiuk w kategorii 2008 do 30 kg. Stoczył dobre i zacięte pojedynki wygrywając przed czasem. Warto wspomnieć, że dla Maćka były to pierwsze zawody i poradził sobie bardzo dobrze. Łucja Blicharska rocznik 2011, tym razem nie stanęła na podium, ale dobrze sobie radziła. Dwoje zawodników nie zdobyło medali jednak wracają z doświadczeniem i nauką na kolejne starty w swojej karierze.

Zawodnicy pokazali się z dobrej strony, dostarczając kibicom sporo emocji, a niektórzy przyjechali po naukę. Miejmy nadzieję, że dla tych w przyszłości będzie lepiej. Każdy może być z siebie zadowolony. Nasi zawodnicy jak jeden, pokazali prawdziwego ducha walki. Podziękowania dla Wiesława Krosty, który mimo, iż odbywały się dwa turnieje gdzie startowali jego podopieczni, to potrafił znaleźć się w „dwóch miejscach jednocześnie” dając ostanie wskazówki i wsparcie zawodnikom. Podziękowania dla Maciej Krawczyka, który podczas chwilowej nieobecność trenera na zawodach opiekował się zawodnikami i wykonał pamiątkowe zdjęcia. Podziękowania również dla Dariusza Kozioła i Kuby Krosty, którzy podczas nieobecności trenera wspierali zawodniczkę i z racji swojego doświadczenia dawali cenne wskazówki.