Dodano dn.: 14 marca 2018

W sobotę 24 lutego 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego Karate Kyokushin w Tarnowie Opolskim.

W turnieju wzięło udział 200 zawodników z 16 klubów. Zawody rozgrywane były na dwóch matach z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci, kadetów, młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów.

Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch zawodników: Dariusz Kozioł oraz Justyna Krosta. Zawodnicy bardzo dobrze się spisali, w sumie zdobyliśmy trzy medale dwa złote i jeden brązowy.

Dariusz Kozioł po rocznej przerwie od ostatnich startów zajął 3 miejsce w kategorii senior ponad 80 kg. Ostatnią bardzo zaciętą walkę stoczył pokazując serce do walki. Na macie przebywał 4 minuty dając z siebie naprawdę wszystko. Ostatecznie przegrał z minimalną przewagą przeciwnika.

Justyna Krosta natomiast po raz kolejny zajęła dwa pierwsze miejsca w kategorii kata juniorek oraz kumite juniorek do 50 kg. Podsumowując zawodnicy stoczyli dobre walki. Dając z siebie wiele, pokazali się z jak najlepszej strony. Na pewno zostaną mile zapamiętani. Do zawodów zostali przygotowani przez trenera Wiesława Krostę, który jest bardzo zadowolony z wyniku, determinacji oraz postawy swoich wychowanków.