Sport
Studio N
Wydarzenia

Efektowny przejazd i brązowy medal!

Od 16 do 19 sierpnia 2018 r. na parkurze KJ Osadkowski w Jakubowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kucy i Małych Koni, Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Puchar Polski Dzieci II. KJK Pod Żubrem Niepołomice reprezentowały cztery amazonki na sześciu koniach.

Do rywalizacji stanęło blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Od tego roku w zawodach tej rangi mogą startować jedynie osoby, które uzyskały kwalifikację.

Z Jakubowic wróciliśmy z brązowym medalem w kategorii Dzieci II. Nasza zawodniczka Zuzia Kuc na klaczy LULANA VAN HET KEIZERSHOF stanęła na podium po niezwykle zaciętej i emocjonującej rozgrywce.  Gratulujemy! W tej samej kategorii Daria Pietrzak na Sonacie W zajęła wysokie 8 miejsce, Magdalena Kaim na Bakłaju 15 miejsce, natomiast Marta Wypiór na Hokey Pokey, pomimo bezbłędnych przejazdów w drugim półfinale i pierwszym nawrocie finału, nie miała już szans odrobić strat po nieudanym starcie w pierwszym półfinale i ostatecznie zajęła 29 miejsce.

W Mistrzostwach Polski Kucy gr. C reprezentowała nas Daria Pietrzak na Miłku Ponysport, para ta zajęła 7 miejsce na blisko 30 startujących par!

Gratulacje dla trenerów Olega Badałowa (skoki) i Gali Badałowej (ujeżdżenie).

Przed nami Mistrzostwa Małopolski i Mistrzostwa Polski Południowej, więc nie ustajemy w treningach!

2018-08-23T13:28:33+00:0022 sierpnia 2018|Sport|