Za nami niezwykle emocjonujący weekend, ponieważ 3 zawodniczki KJK Pod Żubrem Niepołomice: Daria Pietrzak, Julia Świerkosz i Marta Wypiór brały udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody w Facimiechu.

Zawodom towarzyszyła kapryśna pogoda, ale na szczęście emocje rozgrzewały zarówno zawodników, jak i widownię.

Daria Pietrzak na Miłku Ponysport jechała perfekcyjnie od samego początku i prowadzenie, które objęła po obu półfinałach w kat. Kuce, dowiozła pewnie do końca. Z takim wynikiem już dziś wiemy, że będzie reprezentowała nas na Olimpiadzie. Z kolei Marta Wypiór na Glory wcieliła w życie zasadę: „padłeś – powstań”. Po pechowym przejeździe w pierwszym półfinale uplasowała się na 10 miejscu w kat. Kuce. Jednak potrafiła się zebrać i drugi półfinał wygrała, awansując na 5 miejsce. Po pierwszym nawrocie finału zajmowała już 3 miejsce. Jednak zrzutka w drugim nawrocie ulokowała ją tuż za podium. Mimo to z 4 miejscem jest duża szansa, że i ona zakwalifikuje się na Olimpiadę. Również 4 miejsce, tym razem z w kat. Duże Konie, w której startowało aż 35 par, zajęła Daria na Sonacie W. Według naszych kalkulacji daje to awans na Olimpiadę, ale na oficjalne wyniki musimy poczekać jeszcze kilka dni. Nasza trzecia para: Julia Świerkosz i Milady w piątek na zawodach regionalnych zaliczyły bardzo udane przejazdy w L i P. Niestety po pierwszym sobotnim przejeździe w Eliminacjach do OOM koniowi wyszła wysypka, musiał dostać lekarstwo i dlatego para nie mogła kontynuować startów w zawodach. Dodamy, że również Marta i Dasza w ramach rozgrzewki startowały już w piątek w zawodach regionalnych, gdzie uzyskały bardzo dobre wyniki:

Daria i Miłek Ponysport 4 miejsce – konkurs zwykły 70 cm

3 miejsce – konkurs zwykły 90 cm

Marta i Glory

5 miejsce – konkurs zwykły 70 cm

2 miejsce – konkurs zwykły 90 cm

Gratulujemy wspaniałych wyników i z niecierpliwością czekamy na oficjalne informacje, kto pojedzie za 3 tygodnie do Strzegomia.