Poprawiono dn.: 15 marca 2019

10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Mistrzynią Polski została Justyna Krosta.

Ponad 200 zawodników z całej Polski rywalizowało w Ełku o tytuł mistrza polski karate.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy od 16 do 17 lat i młodzieżowcy od 18 do 21 lat. Turniej odbywał się dla juniorów na zasadach semi – contactu. Natomiast młodzieżowców obowiązywał full-contact czyli dopuszczalna była pełna siła bez ochraniaczy na tułów i golenie. Dodatkowo dla obu kategorii rozgrywana była konkurencja kata, czyli ścisły układ pozycji, technik nożnych i ręcznych oraz okrzyku- kiai. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała Justyna Krosta, która spisała się bardzo dobrze.

W kumite, Justyna Krosta została Mistrzynią Polski Juniorów Karate Kyokushin w kategorii do 55kg. Ponadto, po raz kolejny w tym sezonie odebrała tytuł: „Najlepszej Zawodniczki Turnieju”.

Justyna stoczyła cztery pojedynki, wygrywając między innymi z v-ce mistrzynią Europy i Mistrzynią Europy. Wszystkie walki wygrała z dużą przewagą.
Ten wynik, to zasługa konsekwencji, ciężkiej pracy oraz determinacji naszej zawodniczki.