Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Karatecy Kyokushin w Szwajcarii

28 kwietnia odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkoykushin w Szwajcarii. W zawodach wzięło udział około 400 zawodników z 16 państw.

Swoich reprezentantów w zmaganiach miały: Litwa, Francja, Niemcy, Izrael, Łotwa, Holandia, Bułgaria, Kazachstan, Rumunia, Norwegia, Ukraina, Węgry, Szwecja, Mołdawia, Szwajcaria i Polska. Turniej stał na wysokim poziomie oraz odbywał się w dwóch konkurencjach: kata z podziałem na kategorie oraz stopnie i kumite z zasadami full contactu tj. bez ochraniaczy na tułów, a kobiety oczywiście były zabezpieczone w ochraniacz na piersi. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników i zawodniczek: Kacper Krawczyk, Łukasz Fryca, Julia Stanecka i Justyna Krosta. Wszyscy zasłużyli na słowa uznania.

Najlepiej tym razem spisał się Kacper Krawczyk, który zdobył dwa medale 2 w kategorii kata i kumite. W kata przegrał w finałowym pojedynku. Dla wyjaśnienia – konkurencja kata odbywała się w systemie pucharowym. Trzecie miejsce zajął w kategorii kumite 2005/2006 do 46 kg. Pierwszą i drugą walkę wygrał przez Wazaari. Natomiast w kolejnej walce trafił na silnego zawodnika, który zwyciężył swoją kategorię.

Również drugie miejsce zajęła Justyna Krosta w kategorii kumite 2002/2000 do 50 kg. Pierwszą walkę wygrała przed czasem. Drugą walkę rozstrzygała na swoją korzyść i prowadziła. Jednak dostała upomnienie -0,5 pkt., czyli tzw. Genten, co dało zwycięstwo przeciwniczce, gdyż zostało zbyt mało czasu, by zniwelować stratę i zdobyć co najmniej Wazaari tj. pół punktu.
Dobrze spisała się nasza najmłodsza zawodniczka – Julia Stanecka, która w kategorii kata zdobyła trzecie miejsce. Natomiast w kumite przegrała pierwszą walkę, ale pokazała się z dobrej strony. Łukasz Fryca pierwszą walkę wygrał po kopnięciu na strefę chudan (brzuch). Zwyciężył przed czasem, gdyż przeciwnik nie był zdolny do walki, a drugi pojedynek przegrał po wyrównanej walce i zaciętej dogrywce.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który sumiennie przygotowywał zawodników do turnieju oraz na zawodach pełnił zarówno rolę sędziego, jak i sekundanta. Podziękowania również dla Macieja Krawczyka, który oprócz wykonywania zdjęć spisał się jako wspaniały kierowca i bezpiecznie dowiózł nas do celu, a także na zawodach pomagał w organizacji i zajmował się naszymi zawodnikami. Podziękowania również dla Zarządu Wodociągi Niepołomice, który przed zawodami udostępnił salę bez dodatkowych opłat, dzięki czemu mogliśmy się lepiej przygotować.

Justyna Krosta
Niepołomicki Klub Karate Kyokushin

2018-05-24T16:08:20+00:0024 maja 2018|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast