Wydarzenia
Wyróżnione

Karatecy z Niepołomic na Carpathia Cup

Carpathia Cup z udziałem karateków Kyokushinkai z Niepołomic.

W sobotę 11 lutego w Rzeszowie odbył się VII Międzynarodowy turniej karate Shinkyokushin Carpathia Cup.
W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 11 krajów – Austrii, Belgii, Czech, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Szwecji, Słowacji i Polski.

Niepołomicki klub karate Shinkyokushin reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek: Kacper Krawczyk, Dominik Maśnica, Mateusz Cenda, Julia Cenda, Aleksandra Pieprzyca, Weronika Kurzeja, Łukasz Fryca, Dominika Krawczyk i Justyna Krosta.
Niepołomice zdobyli dwa medale chociaż poprzeczka była zawieszona wysoko. Zawodnicy, aby uplasować się na miejscu medalowym musieli wygrać minimum trzy walki.

Trzecie miejsce zajął Kacper Krawczyk w kategorii 2005/2006 – 45 kg. Pierwsze dwie walki wygrał bardzo szybko, gdyż pokonał zawodników przed czasem natomiast trzecią walkę przegrał po dogrywce z zawodnikiem z Rosji.
Pierwsze miejsce zajęła Justyna Krosta w kategorii 2002/2001 – 50 kg. Aby zdobyć pierwsze miejsce musiała stoczyć aż cztery walki. Pierwszą walkę wygrała przez Waza-ri na strefę jodan, czyli w głowę. Druga również zakończyła się przez przewagę punktową, gdyż zawodniczka dostała kopnięcie, tym razem na strefę chudan czyli brzuch. Trzecią walkę o wejście do finału stoczyła z zawodniczką z Białorusi. Finałowa walka zakończyła się po dogrywce jednak werdykt był jednogłośny.

Podsumowując zawody odbyły się na naprawdę wysokim poziomie. Wielu zawodników reprezentowało wspaniałe przygotowanie techniczne i kondycyjne. Jako trener uważam, że moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Gratuluję wszystkim zawodnikom oraz składam podziękowanie dla Macieja Krawczyka, który już któryś raz pełnił rolę fotografa i wywiązuje się z niej bardzo dobrze.

Podziękowania dla zarządu spółki Wodociągi Niepołomice za możliwość przygotowywania się do zawodów i przeprowadzania treningów na Niepołomickiej Pływalni ,ul. Korczaka 5.