6 maja w Szwajcarii odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin 2017. W zawodach wzięła udział zawodniczka z niepołomickiego klubu kyokushin Justyna Krosta.

Zawodnicy rywalizowali zarówno w kata jak i w kumite na zasadach full – contactu, czyli bez dodatkowych ochraniaczy na tułów i możliwe były wszystkie kopnięcia istniejące w naszej dyscyplinie. W turnieju wzięło udział prawie 400 zawodników z 17 krajów tj. z Hiszpanii, Iranu, Ukrainy, Czechów, Rosji, Kazachstanu, Włochów, Austrii, Bułgarii, Litwy, Izraelu, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Węgier, Francji i Polski.
Gościem specjalnym był Shihan Kenji Midori – wspaniały zawodnik, Mistrz Świata z roku 1991 w otwartej kategorii, który jest założycielem Shinkyokushin i Prezydentem Organizacji Shinkyokushin.

Justyna Krosta, która na wspomniany turniej dojechała razem z zawodnikami z Morawicy. Justyna osiągnęła sukces zajmując najwyższe podium w kategorii rocznika 2002/2003 do 50 kg. Po drodze do pierwszego miejsca stoczyła 3 walki. Pierwszą wygrała w pięknym stylu przed czasem przez Ippon. Tym samym nie dała przeciwniczce żadnych szans. Natomiast drugą wygrała przez Wazaari, ale już od samego początku miała przewagę nad rywalką. Przez wysoki poziom i widowiskowość tej walki i poprzedniej, Justyna zyskała przychylność obcej widowni, która dodała aplauzu i stworzyła gorącą atmosferę. Walkę finałową wygrała również przez Ippon, wykonując kopnięcie z przewrotu i opadającą nogą na głowę tzw. mawashi kaiten geri.
Składamy podziękowania trenerowi morawickiego klubu Andrzejowi Hornie za możliwość udania się na turniej oraz opiekę nad zawodniczką z Niepołomic.

NKKK
Wiesław Krosta