Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Mikołajkowy turniej karate

13. Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym przeszedł do historii. Impreza miała wyjątkowy charakter. Środowisko karateków po raz kolejny zjednoczyło siły i okazało pomoc potrzebującemu. Mnóstwo osób przyłączyło się do akcji wsparcia 9-letniego Dawida, ciężko chorego karateki.

Zawody przeprowadziliśmy w niedzielę 10 grudnia. Miejscem zmagań ponownie była TAURON Arena Kraków. Na matach rywalizowało blisko 500 zawodników z kilku klubów z Polski.

Maluchy z białymi pasami startowały w formie pokazu. Dzieci w kilku grupach zaprezentowały najprostsze techniki karate. Emocji nie brakowało. W nagrodę święty Mikołaj wręczył każdemu maluchowi paczkę, pluszaka i specjalnie odlewany na tę okazję medal. Ci już nieco bardziej zaawansowani startowali w pojedynkach prowadzonych systemem pucharowym z repasażami. I chociaż nie każdy mógł stanąć na podium, na wszystkich czekał medal i upominki.

W ciągu 5 godzin, na 5 matach przeprowadziliśmy setki zmagań. Zawody sędziowali najwyższej klasy sędziowie międzynarodowi: sensei Zbigniew Sitarz (5 Dan) i sensei Mirosław Kuciarski (5 Dan) oraz sędziowie krajowi.

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów obejrzeliśmy energiczne tańce w wykonaniu grupy Junior Dance, prowadzonej przez Katrin Kargbo, a także pokazy mistrzów karate. Młodzi karatecy zaprezentowali dynamiczne enbu, a starsi kata drużynowe z interpretacją. Na koniec obejrzeliśmy widowiskowe pokazy łamania pustaków.

Przez cały turniej trwała zbiórka na rzecz Dawida. Przyłączyło się do niej mnóstwo osób. Udało nam się zgromadzić 8017 zł! Tą kwotą wesprzemy Dawida. Dziękujemy wszystkim za okazanie serca i przyłączenie się do akcji!

Mogliśmy także liczyć na rodziców, którzy tłumnie odpowiedzieli na nasz apel i upiekli wiele pysznych ciast i słodkości.

W czasie zawodów w sali stała też fotobudka, gdzie karatecy i rodzice robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Jedną odbitkę zachowali dla siebie a drugą mogli wkleić do – przygotowanej specjalnie dla Dawida – pamiątkowej księgi. Młodzi karatecy skierowali do chłopca wiele ciepłych słów. Książka z dedykacjami niebawem trafi do Dawida. Wierzymy, że doda mu otuchy i sił w walce o zdrowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Turnieju Mikołajkowego.

Więcej informacji na www.karateniepolomice.pl.  

fot. Maciej Datka

Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

2017-12-13T09:45:59+00:0013 grudnia 2017|Fotorelacja, Sport|
Rozmiar liter
Kontrast