Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Nocny marszobieg z dreszczykiem emocji

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Niepołomice Biegają w ramach Dni Niepołomic zaprosiło Was na „Nocny marszobieg z dreszczykiem emocji i historią w tle”. Przy świetle latarek niepołomiccy biegacze poprowadzili grupę leśnymi ścieżkami, odkrywając miejsca pamięci związane z wojenną historią miasta.

Podczas nadchodzących 27. Dni Niepołomic, Stowarzyszenie Niepołomice Biegają zaplanowało kontynuację nocnej podróży w czasie. Tym razem biegacze zabiorą Was w głąb Puszczy Niepołomickiej, gdzie nic nie jest takie, jakim wydaje się być za dnia. Gdzie światło latarek odbija się w czujnych oczach odwiecznych gospodarzy tego terenu, a poruszające się w blasku księżyca korony drzew hipnotyzują swoim szumem. Podążymy śladami żołnierzy kampanii wrześniowej ukrywających się przed ścigającymi ich oddziałami niemieckimi.

Biegacze zabiorą ze sobą niewielką grupę osób powyżej 15. roku życia, o dobrej kondycji fizycznej. Obuwie sportowe oraz adekwatnie do pogody długie spodnie, długi rękaw, nakrycia głowy. Dodatkowo latarka czołowa lub latarka ręczna to obowiązkowe elementy Waszego stroju. Pamiętajcie, będziemy gośćmi w Puszczy i jak długo się da postaramy się zostać niezauważeni.

W poszukiwaniu miejsca pamięci, w czasie około 2h planujemy pokonać dystans 10 km z kilkunastominutową przerwą w miejscu wrześniowej zasadzki.

Zapisy:www.porabik.pl/wycieczkabiegowa/

Bieżące informacje na profilu FB Niepołomice Biegają: www.facebook.com/niepolomicebiegaja/

2018-05-25T14:51:05+00:0025 maja 2018|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast