4 listopada w pomieszczeniach PTG Sokół w Niepołomicach rozegrano XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. 

Zmaganiom towarzyszyła wspaniała atmosfera. Z jednej strony była to sportowa rywalizacja, walka o każdą piłkę, każdy punkt, z drugiej życzliwość i doping dla innych rozgrywających. Turniej był szansą dla wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin.

Zawodnicy rozegrali mecze w trzech  kategoriach wiekowych. Sędziami turnieju byli:  Leon Pitucha, Zygfryd Rudnik oraz Tadeusz Kowalczyk. Zabezpieczenie medyczne zapewnił Mieczysław Terczyński.

Dla uczestników organizatorzy – Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, TKKF Wiarus, PTG Sokół  oraz  Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – przygotowali poczęstunek. Wspólny posiłek był okazją do odpoczynku i zregenerowania sił w przerwach między meczami, a także szansą do wymiany między uczestnikami uwag, spostrzeżeń i  opinii na temat toczących się obok „pojedynków na punkty”.

Szczegółowe wyniki:

W kategorii do lat 13:   
I miejsce Oskar Żak
II miejsce Norbert Kołodziejczyk
III miejsce Michał Olszewski

W kategorii 14-18 lat:   
I miejsce Dawid Płuchowski
II  miejsce Szymon Wdaniec
III miejsce Wiktor Kozdrój

W kategorii powyżej 18 lat:  
I miejsce Łukasz Kurczyna
II miejsce Andrzej Olszewski
III miejsce Mateusz Rojek

Zawodnicy, którzy zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych rozegrali między sobą mecze metodą każdy z każdym. W kategorii open puchar ufundowany przez Irenę Wicińską – wdowę po Andrzeju Wicińskim – długoletnim członku TKKF Wiarus zaangażowanym czynnie w organizację rozgrywek turnieju tenisa stołowego w latach ubiegłych, wywalczył Łukasz Kurczyna.Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary oraz dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Leon Pitucha  
prezes TKKF Wiarus
Marzena Stawarz
pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii