Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Puszcza robi furorę

Piłkarze Puszczy Niepołomice wygrali trzecie spotkanie z rzędu i po 15. kolejkach Nice 1 ligi zajmują miejsce w czołówce tabeli.

Październik był znakomitym miesiącem w wykonaniu piłkarzy Puszczy Niepołomice. Zawodnicy trenowani przez Tomasza Tułacza zdobyli w tym czasie 10 na 12 możliwych punktów. Puszcza jest ostatnio niepokonana, a co więcej kontynuuje serię kolejnych zwycięstw.

W ostatnią sobotę 28 października niepołomiczanie mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Piłkarze z Łęcznej jeszcze w zeszłym roku rywalizowali w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Po spadku do pierwszej ligi mają problemy z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości o czym świadczy dopiero piętnaste miejsce w gronie 18 drużyn Nice 1 ligi.

Sam mecz ułożył się znakomicie dla naszego zespołu. Puszcza objęła prowadzenie w 24 minucie po trafieniu Bartosza Żurka. Piłkarz dla którego była to druga bramka w tym sezonie zdecydowanie ma patent na spadkowiczów z Ekstraklasy, bowiem pierwsze trafienie zaliczył 10 dni wcześniej w spotkaniu z innym zespołem, który w ubiegłym sezonie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej, Ruchem Chorzów.

Tym razem jednak piłkarze Puszczy musieli się mocno napocić, bowiem łęcznianie grający przed własną publicznością z minuty na minutę spychali Żubry do głębokiej defensywy. Tym razem linia defensywna kierowana przez będącego w wybornej formie w bramce Marcina Staniszewskiego nie dała się przechytrzyć i po ostatnim gwizdku sędziego można było unieść ręce w geście triumfu.

Zwycięstwo pozwoliło Puszczy na zrównanie się w tabeli z trzecią drużyną ligi, Odrą Opole.

Do końca rozgrywek w 2017 roku pozostały jeszcze cztery kolejki, ale tylko jeden z tych meczów zostanie rozegrany w Niepołomicach.

W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 Puszcza podejmie na Stadionie Miejskim Pogoń Siedlce.