W słoneczną sobotę 16 czerwca odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Nowej Sarzynie.

To był ostatni występ karateków z Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin w tym sezonie. W zawodach wzięło udział ok. 200 zawodników z Polski i zagranicy. Niepołomicki klub reprezentowali: Justyna Krosta, Aleksandra Pieprzyca, Łukasz Fryca i Kacper Krawczyk.

Na najwyższym podium stanęli: Justyna Krosta i Łukasz Fryca. Justyna w kategorii rocznika 2000/2002r. do 55 kg, gdzie pierwszą walkę wygrała przed czasem, drugą zaś w dobrym stylu przez Wazaari z zawodniczką z Węgier. Natomiast Łukasz po wyrównanych walkach zwyciężył w kategorii rocznika 2003/2004 do 60 kg.

Drugie miejsca zajęli: Aleksandra Pieprzyca w kategorii rocznika 2003/2004 do 50kg, wgrywając przez Wazaari oraz Kacper Krawczyk w kategorii rocznika 2005/2006 do 50 kg, który wygrał przez tzw. wskazanie, ale zaznaczył dużą przewagę.

Podsumowując każdy z zawodników przywiózł ze sobą medal. To był udany sezon. Wracamy po wakacjach. Miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie równie dobry jak ten.

Podziękowania dla naszego senseia Wiesława Krosty, który przygotowywał i motywował zawodników do walki oraz dla Macieja Krawczyka za pamiątkowe zdjęcia.

NKKK
Justyna Krosta