Drużyna SALOS-u Staniątki na 6 miejscu wśród najlepszych siatkarek w Polsce.

W dniach od 5 do 8 lipca w Zabrzu odbył się finał turnieju Kinder+Sport, którego celem jest wyłonienie najlepszych polskich siatkarzy i siatkarek w najniższych kategoriach wiekowych. Turniej ten organizowany jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Po przejściu eliminacji powiatowych i zajęciu drugiego miejsca w województwie małopolskim nasza drużyna przeszła do finału.

We właściwej kategorii wiekowej zespoły są trzy osobowe (w tym zawodnik rezerwowy). SALOS Staniątki reprezentowany przez Marie Raźny, Emilkę Orzechowską i Igę Bera pod wodzą trenera Pana Łukasza Wdańca po pierwszym dniu turnieju zakwalifikował się do pierwszej ósemki. W drugim dniu turnieju nie udało się wywalczyć zawodniczką miejsca w pierwszej czwórce. Pozostała walka o miejsca 5-8. W tej walce przegrały z rywalkami KS Gorce Nowy Targ, wcześniej pokonując drużynę SP Pępowo, dzięki czemu dziewczyny zajęły ostatecznie 6 miejsce.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – trener zapowiada, że teraz czas na odpoczynek a od obozu w sierpniu pracujemy by za rok stanąć na podium. Oby się udało… .

 

Tekst: Paweł Kosowski

Foto: Łukasz Wdaniec