Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Sukcesy po tie-breakach

W Szkole Podstawowej w Niepołomicach na Jazach rozegrano zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice, którego organizatorem jest MKS Spartakus.

Na trzech boiskach rywalizowało w sumie 12 drużyn, które najpierw rozegrały mecze w grupach systemem każdy z każdym, a potem w stworzonej grupie finałowej. Spotkania były bardzo zacięte. Wiele pojedynków rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku.

Wśród dziewcząt najlepszą drużyną została SP Zagórze, która okazała się niepokonana w grupie finałowej. Zaraz za nią uplasowały się szkoły niepołomickie SP Niepołomice oraz SSP Niepołomice-Jazy.

Chłopcy stoczyli jeszcze bardziej wyrównaną i zaciętą rywalizację z której zwycięsko wyszli uczniowie SSP Niepołomice-Jazy. W pokonanym polu zostawili oni kolegów z SP Niepołomice oraz Zabierzowa Bocheńskiego.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju powędrował do Emilii Sali z SP Zagórze, a statuetkę dla najlepszego zawodnika zdobył Wiktor Lemański z SSP Niepołomice-Jazy.

W zawodach powiatowych w Wieliczce naszą Gminę reprezentowali zwycięzcy. Zawodnicy SSP Niepołomice-Jazy zajęli wysoką druga lokatę, a dziewczęta z SP Zagórze, walcząc dzielnie ukończyły rywalizację tuż za podium zajmując 4 miejsce.

Marek Burda

2017-12-15T14:06:35+00:0015 grudnia 2017|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast