Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Szybka Szybka Dycha

107 zawodników i zawodniczek wystartowało w niedzielnej Szybkiej Dyszce, czyli kolarskich zawodach w jeździe indywidualnej na czas rozgrywanych na trasie mikluszowickiej wiodącej przez Puszczę Niepołomicką, popularnie zwanej Żubrostradą.

Szybka Dycha rozegrana została po raz czwarty. Rywalizacja polega na jak najszybszym pokonaniu całej, niemal dziesięciokilometrowej trasy, jadąc pojedynczo. Zawodnicy ruszali na trasę co około 40 sekund samodzielnie mierząc się z dystansem, wiatrem i własnymi słabościami.

W kategorii kobiet miejsca na podium zajęły: Katarzyna Polakowska (Kraków/Pentel) z czasem 14:27, Ewa Sikora (Kraków/Supreme Style Mates), 14:34 i Agata Miękinia (Kraków/Spokojnie Spokojnie), której pokonanie trasy zajęło 15:49.

Wśród panów, najszybszy czas – 12:16 – wykręcił Mirosław Wójciak (Katowice/JAFI Sport Bike Team). Drugi był Wojciech Chyłak (Kraków/Łuczanowice Kraków) z czasem 13:03, a po piętach deptał mu Robert Peterczuk (Żywiec/Polart Moser SMP Team) pokonujący trasę w 13:04.

Większość startujących to kolarze pochodzący z różnych części Polski. Ale nie zabrakło też zawodników z gminy Niepołomice. Wśród Pań nasze strony reprezentowała Agata Motyl-Adamczyk (Niepołomice/Zdezorientowani MTBO Team), która zajęła 10. miejsce pokonując trasę w 18:26. Wśród Panów najlepiej zaprezentowali się: Artur Sosnal (Niepołomice/Niepokręcę) zajmując 29 lokatę z czasem 14:41, Wojciech Panek (Niepołomice) – 42 miejsce i 15:22 oraz Sebastian Pajdzik – 45 miejsce i 15:43.

Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach był współorganizatorem tego wydarzenia.

2018-05-21T13:22:28+00:00 21 maja 2018|Fotorelacja, Sport, Wyróżnione|