Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Trenowali w Paryżu

Czworo karateków AKT uczestniczyło w dwudniowym seminarium karate w Paryżu (27 i 28 maja). Zgrupowanie prowadził sensei Mikio Yahara – charyzmatyczny instruktor, wielokrotny mistrz JKA (Japan Karate Association), założyciel Karatenomichi World Federation (KWF).

Paweł Janusz, Wiktor Staszak, Konrad Irzyk i Paweł Tomasik do Francji wylecieli już w piątek 26 maja. Było więc trochę czasu, żeby zwiedzić część Paryża.

Pobyt we Francji to niewątpliwie jeden z ciekawszych wyjazdów, które do tej pory przeżyłem. Oprócz niezwykłego klimatu Paryża, który mieliśmy okazję zwiedzić, braliśmy udział w inspirującym seminarium z senseiem Yaharą. Mogliśmy się przyglądać jak wygląda francuskie karate i analizując ich błędy, staraliśmy się doskonalić swoją technikę – skomentował Wiktor Staszak.

Tematem przewodnim zgrupowania była kompresja energii w ciele. Wszystko sprowadzało się do takiego skumulowania energii, żeby zastosować jeden cios kończący – podsumował Paweł Janusz. W ich stylu karate są elementy, które możemy z powodzeniem zastosować u siebie, dzięki temu nasze karate będzie jeszcze bardziej skuteczne – dodaje.

Niepołomiccy karatecy do Paryża udali się w towarzystwie Włodzimierza Kwiecińskiego prezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz dwójki zawodników – Katarzyny Krzywańskiej i Witolda Kwiecińskiego. I choć był to krótki wyjazd, z pewnością dostarczył nowych inspiracji.

2017-05-31T09:08:07+00:0031 maja 2017|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast