Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Węgierskie podium

W pierwszy weekend wakacji młodzi piłkarze Puszczy Niepołomice pojechali do węgierskiego Szecseny naszego miasta partnerskiego.

Głównym celem wyjazdu był udział w turnieju Rakoczy Kupa 2017 , w którym nasi zawodnicy zajęli 3 miejsce , a zawodnik z Niepołomic Wiktor Piekarz został najlepszym zawodnikiem turnieju. Puszcza wygrała 2 z 3 rozegranych meczów dając się pokonać jedynie drużynie ze Słowacji.

Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania tradycji i kultury Węgier, ale przede wszystkim pozwolił zintegrować mieszkańców miast partnerskich jakim są Szecseny i Niepołomice. Niezliczone dowody sympatii jakich doświadczaliśmy podczas naszego pobytu, nie pozwolą zapomnieć na długo o tak wspaniałych ludziach jak pani Halina Batori (opiekun naszej delegacji ) czy też pan Burmistrz Miasta Szecseny Stayer Laszlo, którym za wszystko bardzo dziękujemy.

Wyrazy podziękowań kierujemy również dla naszego burmistrza Romana Ptaka, który umożliwił wyjazd naszej grupie. Nie przypuszczaliśmy, że zaledwie 300 km od Niepołomic, na Węgrzech znajduje się miasto bogate historycznie, z pięknym zamkiem, wspaniałym pięknem przyrody i atmosferą którą tworzą wspaniali ludzie.

Michał Horkawy
trener

2017-07-03T14:26:47+00:003 lipca 2017|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast