Studio N
Wydarzenia

Wielki mecz na K2!

Piłkarze Puszczy Niepołomice awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Po raz drugi w swojej 95-letniej historii Puszcza Niepołomice osiągnęła ćwierćfinał Pucharu Polski. Wczoraj Żubry pokonały przed własną publicznością Wisłę Płock 3-1.

Sygnał do udanej walki o awans dał duet Hubert Tomalski i Marcin Orłowski. Pierwszy kapitalnie obrócił się z piłką i posłał prostopadłą piłkę za obronę rywala, a drugi znakomicie wykorzystał podanie i otworzył wynik meczu.

Po strzelonej bramce Puszcza czekała na ataki rywala i wyprowadzała błyskawiczne akcje zaczepne. Po zmianie stron do siatki po raz drugi mógł trafić Orłowski, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Impuls dali jednak rezerwowi. Najpierw w polu karnym z rywalami zabawił się Szczepaniak, który podwyższył prowadzenie Puszczy na 2-0, a w końcówce rozgrywającego świetne zawody Tomalskiego wypatrzył wprowadzony chwilę wcześniej Kuzma i Hubert ustalił wynik spotkania, mijając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki.

Przedstawiciela Ekstraklasy stać było tylko na jedno trafienie. W 80 minucie meczu do siatki trafił Stępiński i przez kilka ostatnich minut pod bramką Puszczy było nerwowo.

Nasza drużyna niesiona żywiołowym dopingiem kibiców nie dała sobie jednak odebrać awansu do ćwierćfinału.

Kolejnego rywala Puszcza pozna w piątek w czasie losowania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

2018-12-18T11:59:51+00:005 grudnia 2018|Sport|