Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Zawody pływackie osób niepełnosprawnych

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dziecięce Marzenia” w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie ze środków Powiatu Wielickiego – w ramach małych projektów – na prowadzenie zajęć sportowych na Krytej Pływalni w Niepołomicach. Treningi zakończyły się zawodami pływackimi osób niepełnosprawnych.

W lipcu i sierpniu osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach brały udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów pływania z niepołomickiego basenu. Zajęcia były dostosowane do umiejętności ich uczestników – dla mało zaprzyjaźnionych z pływaniem była to nauka od podstaw, a dla tych, którzy czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie – było to doskonalenie posiadanych umiejętności.

Podsumowaniem dwumiesięcznych zajęć były zorganizowane 26 sierpnia zawody pływackie.

Każdy z uczestników zawodów mógł wziąć udział we wszystkich konkurencjach, które odbyły się na małym basenie – rzuty na celność do bramki i kosza, wyławianie skarbów z dna basenu oraz wyścigi na pontonach po przygotowanych do tego torach.

Całość zmagań obserwowali z brzegu i trybun przyjaciele i rodziny zawodników, którzy gorąco im dopingowali. Na zakończenie rywalizacji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, słodycze oraz karnet wejściówek na niepołomicki basen.

Po zakończonych zmaganiach organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na gorący poczęstunek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do instruktorów pływania i ratowników, którzy jak zawsze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i serdecznością w stosunku do wszystkich uczestników zajęć i zawodów.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pawła Zająca i Adriana Dyjacha za pomoc w realizacji naszego projektu.

Projekt był współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego.

Jola Przystasz
koordynator projektu

 

2017-09-11T15:26:35+00:0011 września 2017|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast