Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Złoty powrót z Kobierzyc  

7 kwietnia w Kobierzycach odbyły się Międzynarodowe Zawody Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział 600 zawodników z 6 krajów.

Turniej odbywał się na zasadach semi-contactu czyli lekkiego kontaktu dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Natomiast od 16 lat dopuszczalna był pełna siła tzw. full-contact.

Turniej stał na wysokim poziomie. Widać było, że zawodnicy są dobrze przygotowani. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 5 zawodników i zawodniczek: Julia Cenda, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Łukasz Fryca i Justyna Krosta.                                               

 Do Niepołomic zawodnicy wrócili z 2 złotymi medalami. Justyna Krosta w kategorii 16-18 lat do 50 kg. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, a drugą zwyciężyła z równie dobrą zawodniczką, jednak nie dała żadnych wątpliwości i wygrał ze znaczną przewagą. Pierwsze miejsce również zajęła Aleksandra Pieprzyca w kategorii 13-14 lat do 45 kg. Pierwszą jak i finałową walkę wygrała przed czasem, natomiast drugą zwyciężyła przez Wazaari.

Bardzo dobrze spisał się również Łukasz Fryca w kategorii 13 – 14 lat do 60 kg. Walczył bardzo dobrze stosując różne techniki, jednak przegrał przez wskazanie sędziego. Julia Cenda w kategorii 13-14 lat do 55 kg dobrze walczyła, a jednak przegrała przez brak koncentracji. Kacper Krawczyk niestety też przegrał, ale pokazał ducha walki.

Podsumowując zdobyliśmy 2 złote medale, wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę. Każda walka i turniej uczy czegoś nowego. Dlatego warto brać udział. Tylko w ten sposób można się doskonalić i odnosić co raz większe sukcesy na zasadzie analizy prób i błędów.

Podziękowania dla trenera Wiesława Krosty, który podczas zawodów dokonywał rozgrzewek i jak zawsze wspierał mentalnie Naszych zawodników, oraz dla fotografa Macieja Krawczyka, który wykonał pamiątkowe zdjęcia.

 

zawodniczka NKKK
Justyna Krosta

2018-04-26T15:24:12+00:0026 kwietnia 2018|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast