Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

60-lecie pracy artystycznej

22 października Aleksandra Polak – prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki i Śpiewu im. Stanisława Moniuszki w Niepołomicach obchodziła w Zamku Królewskim piękny jubileusz 60-lecia pracy artystycznej i pedagogicznej. Uczczono też 25-lecie działalności Towarzystwa.

Burmistrz Roman Ptak i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń podziękowali Aleksandrze Polak za pracę, wytrwałość i entuzjazm nie tylko do nieprzerwanych działań na rzecz muzyki, ale również edukacji artystycznej młodszych i dorosłych mieszkańców naszej gminy. To dzięki staraniom Pani Aleksandry na terenie Niepołomic powstała filia szkoły muzycznej, prowadzone są też grupy Pro-Arte i Perełki.

W czasie jubileuszu wystąpili artyści i soliści Zespołu Kameralnego Pro Arte z Niepołomic i Krakowa pod dyrekcją Aleksandry Polak. Zaprezentowali się też artyści z Krakowa zaprzyjaźnieni z Towarzystwem: Renata Żełobowska-Orzechowska (pianistka), Zofia Wengrynowicz-Perun (mezzosopran), Jan Migała (baryton), Józef Perun (bas).

Na niedzielnych uroczystościach gościła też Orkiestra Towarzystwa Straussowskiego OBLIGATO z Wieliczki pod dyrekcją Prezesa Towarzystwa Jerzego Sobeńki.

Tradycyjnie, kierownictwo artystyczne koncertu objęła Aleksandra Polak, a całość poprowadził Janusz Rojek.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Wielickiego – Jacek Juszkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice – Roman Ptak.

 

2017-10-25T10:13:30+00:0025 października 2017|Fotorelacja, Miniatura, Wydarzenia|
Rozmiar liter
Kontrast