Wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Niedługo skończy się sezon urlopowy, a uczniowie wrócą do szkół. Ale zanim to nastąpi, spotkajmy się 25 sierpnia i wspólnie zabawmy podczas Pożegnania Wakacji!

Sierpniową tradycją stał się Grill u Burmistrza, czyli wspólne grillowanie w Parku Miejskim. Tym razem, na okoliczność małego jubileuszu czyli piątej edycji tego wydarzenia, postanowiliśmy rozszerzyć nieco formułę i zaprosić wszystkich Państwa – od juniora do seniora – do centrum na wspólną zabawę!

Zaczynamy o godzinie 17.00 Grillem u Burmistrza. Cztery zespoły rywalizować będą o Patelnię Burmistrza w tej dyscyplinie. Tym razem tematem przewodnim będzie grillowanie po polsku. Zatem w ruch pójdą karkówki, kiełbasy, cebula i czosnek. Czyli to, co tygrysy lubią najbardziej. W szranki staną przedstawiciele Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii, Miłośników Ziemi Niepołomickiej, OSP Niepołomice oraz harcerze ze Szczepu Puszcza.

Podczas gdy drużyny będą pracować nad przygotowaniem konkursowego dania, zaprosimy Państwa na kiełbaskę i karkówkę. Swoją porcję otrzyma każdy obecny, do wyczerpania zapasów.

Nasi najmłodsi mieszkańcy również nie będą narzekać na nudę. Na stanowisku z animacjami dzieci będą mogły wędrować po zamku, który sami zbudują, własnoręcznie przygotować korony, tarcze i miecze, a na końcu stoczyć bitkę przez mury na kolorowe kulki. Oprócz tego będzie można skorzystać z zamku i dmuchanej zjeżdżalni.

Specjalnie na tą okoliczność odwiedzą nas goście z zaprzyjaźnionego miasta Szécsény na Węgrzech. Szczegóły ich wizyty są jeszcze uzgadniane, ale liczymy na smaczną próbkę madziarskiej kuchni.

Po zakończeniu konkursu i animacji dla dzieci, około godziny 20.00, rozpocznie się zabawa taneczna. To druga, po Dniach Niepołomic, okazja aby zaprezentować swoje umiejętności na parkiecie, a właściwie na płytkach Parku Miejskiego. Impreza taneczna potrwa do godziny 1.00 w nocy.

Podczas jej trwania czynna będzie strefa gastronomiczna, z grillem i całym wachlarzem napoi chłodzących. Zatem będzie się działo.

Zapamiętajmy tą datę – 25 sierpnia, sobota, park miejski w Niepołomicach. Zapraszamy już od godziny 17.00. Od 20.00 rozpoczynamy imprezę taneczną.

Bawimy się bez względu na pogodę!