Ach, co to był za dzień! Biel, czerwień i radość idąca w parze z dobrym humorem. Uczniowie, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Woli Batorskiej, zaproszeni goście i całe rodziny w jednym miejscu! A mowa oczywiście o wydarzeniu, na które każdy czekał z niecierpliwością – o Szkolnym Pikniku Rodzinnym, który tym razem został zorganizowany z nutką patriotyzmu.

Mając na uwadze przypadające na ten rok obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, postanowiono, by w tym dniu każdy uczestnik ubrał się na biało lub/i czerwono. A okazji do świętowania było wiele! Z uśmiechem na ustach mogliśmy posłuchać piosenek przygotowanych przez klasy 0-III, obserwować pokazy taneczne lub poświadczyć znaną prawdę, że ,,ze śmiechem należy obchodzić się ostrożnie, bo jest zaraźliwy” – uczestnicząc w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy V.

Nie zabrakło meczów, turniejów i quizów, jednak największą atrakcją i punktem, który miał stać się symbolem tegorocznego pikniku było utworzenie flagi na szkolnym boisku i wypuszczenie 100 balonów białych i czerwonych wypełnionych helem wprost do nieba! Gdy nadszedł ten wyczekiwany moment, każdy zajął wyznaczone miejsce i – już po chwili – mieliśmy okazję zobaczyć piękne, wspólne dzieło – biało-czerwoną balonową flagę, która – na wyznaczony sygnał – uniosła się w powietrze, by w sposób szczególny uczcić naszą stuletnią wolną Ojczyznę. Był to moment szczególny, ponieważ pokazał, że tak naprawdę w jedności siła, a wspólne działanie jest najlepszym dowodem na to, że razem możemy wiele. Bo od rodziny wszystko się zaczyna!

Dziękujemy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia.

Anna Gąsłowska, Justyna Bielec