Przedszkolaki z samorządowego Przedszkola nr 1 w Niepołomicach na zajęciach dydaktycznych poznawały zwyczaje oraz tradycje karnawałowe w Polsce i na świecie, aby w końcu wziąć udział w prawdziwym balu karnawałowym. W przedszkolu taki bal odbył się 31 stycznia (grupy starsze) oraz 1 lutego ( grupy młodsze).

Było to wydarzenie wyczekiwane przez dzieci. Taki bal to moment, kiedy można przebierać się do woli! Wybór stroju nie był sprawą łatwą, ani oczywistą, choć niektórzy mieli już od dłuższego czasu określoną koncepcję tego, jak chcą wyglądać, aby utożsamić się np. z bohaterem ulubionej bajki.

W tym wyjątkowym dniu wystrój sali balowej wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy. Podczas imprezy dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, odgadywały bajkowe zagadki oraz uczestniczyły w różnego rodzaju tańcach i korowodach. Został także wybrany król i królowa balu. Dzieci świetnie się bawiły wraz ze swoimi paniami, a nad muzyką czuwał profesjonalny DJ, który przebojami umilał wszystkim czas. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek, przy którym dzieci mogły się posilić i odpocząć. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów.

 

Anastazja Wąchała
nauczyciel w Samorządowym Przedszkolu nr 1