Tęczowy bal karnawałowy odbył się w środę 7 lutego. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się przeróżne, kolorowe postacie, a dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Nieodłącznym elementem tego okresu w przedszkolu w Podłężu jest coroczny bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem. W salach przedszkolnych można było spotkać kolorowe motylki, czarodziejskie wróżki, przepiękne królewny, ale też odważnych piratów, dzielnych strażaków, policjantów i wiele innych barwnych postaci. Nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. Rozpoznać dzieci było też bardzo trudno.

Sama zabawa odbywała się tradycyjnie w największej sali Domu Kultury Inspiro. Otworzył ją uroczyście dyrektor Wydziału Edukacji naszej gminy. A z przedszkolakami bawili się uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Podłężu – w większości nasi ubiegłoroczni absolwenci.

Imprezowymi rytmami zarządzał DJ Robert. Pląsów i zabaw było co nie miara. Największy zachwyt wzbudził pokaz baniek mydlanych. Po energicznej zabawie dzieci mogły odpoczywać przy słodkim poczęstunku. Wszyscy mogli skosztować tradycyjnych pączków oraz chrustu, by z większą energią znów powrócić do tańca w rytm znanych wszystkim przebojów.

Nie trudno było zauważyć, że dzieci bawią sie wspaniale. Kiedy czas imprezy dobiegł końca z żalem opuszczały salę balową. Cieszymy się, że wspólne karnawałowe szaleństwa przyniosły tyle radości i naszym wychowankom i gościom. A kolejny bal karnawałowy już za rok…

Zofia Wrześniak
nauczyciel wychowania przedszkolnego
Przedszkole Samorządowe w Podłężu