Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder zebrali laury podczas CK-Art. w Gdowie.

Centrum Kultury w Gdowie już po raz dziewiąty podjęło się organizacji pięknego wydarzenia kulturalnego, jakim jest CK-Art. – Przegląd Artystyczny Młodzieży.

Projekt adresowany jest do dzieci, młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej działającej w szkołach, ośrodkach kultury, świetlicach i placówkach  kulturalnych. Przegląd, podobnie jak w latach ubiegłych, adresowany jest do młodzieży z terenu powiatu wielickiego i powiatów ościennych. Obejmuje dokonania młodzieży we wszystkich dziedzinach twórczości za wyjątkiem teatru – gdowski festiwal  form teatralnych organizowany jest osobno  w maju.

W opinii osób zasiadających w Jury w tym roku prym wiodła kategoria: literatura, plastyka, fotografia i multimedia. Łącznie w tej kategorii zgłosiło się 187 uczestników, a Jury oceniło w sumie 470 prac. Organizator szacuje, że łącznie w tegorocznym festiwalu wzięło udział 495 dzieci oraz młodzieży z terenu powiatu wielickiego, myślenickiego, bocheńskiego i  krakowskiego.

Także w tym roku nie zabrakło sukcesów uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder.  Lista nagrodzonych jest długa, co szczególnie cieszy uczniów, rodziców i ich opiekunów.

W kategorii taniec – soliści – placówki oświatowe wyróżnienie zdobyła  Agnieszka Syguła z kl. 7.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych zaszczytne II miejsce zajęła Sue Orchestra  prowadzona przez Artura Michalskiego – nauczyciela muzyki. Skład zespołu tworzą: Weronika Bobowski (wokal), Kornelia Mikołajewska (gitara elektryczna), Karolina Wróbel (wokal), Karina Pilch (ukulele), Emilia Azierska (skrzypce), Weronika Sendorek (skrzypce), Maria Sobieraj (perkusja), Antoni Kowalski (gitara akustyczna), Bartek Ulanecki (perkusja) i Jakub Baran (piano).

Na scenie Domu Kultury w Gdowie zaprezentowali się także muzycy – soliści. I miejsce zajęła Emilia Azierska z klasy 7, zaś III – Hania Piekarska z klasy 1 i Julia Świerkosz z klasy 2 gimnazjum.

Dziewczynki otrzymały nominację do festiwalu Talenty Małopolski, który odbędzie się 6 maja w Dobczycach. Już dziś trzymamy kciuki!

Kolejne zmagania dotyczyły literatury – twórczości własnej młodzieży. W kategorii Gimnazja i klasy VII za swoje wiersze I miejsce i statuetkę  Ck-art. otrzymała Kamila Glińska z klasy 3 gimnazjum, w kategorii proza II nagrodę otrzymała Julia Ważny z klasy 2 gimnazjum, a III nagrodę Małgorzata Duś z klasy 7. W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI pierwsze  miejsce zdobyła Marianna Motak z klasy 6.  Wyróżnienia przyznano Martynie Rajchel (3 klasa gimnazjum) i Julii Biernat, także  z klasy 6.

Kolejną, licznie reprezentowaną dziedziną sztuki, była plastyka. Oto długa lista nagrodzonych:

W kategorii plastyka szkoły podstawowe klasy IV-VI wyróżnienia otrzymały: Ida Kocot i  Wiktoria Czyżewska; III nagrodę ex aequo: Jan Przybylski i Maja Przybylska , zaś II nagrodę Natalia Donatowicz.

W kategorii multimedia wyróżnienie otrzymał 9- osobowy zespół za film „Kamienie na Szaniec”, składający się z: Basi Kajty, Kamili Glińskiej, Martyny Rajchel, Oli Tymczyszyn, Kuby Derenia, Arka Iskrzyckiego, Grzesia Glicy, Kacpra Zaleńskiego i Łukasza Wąsa.

W dziedzinie fotografia wyróżnienia otrzymały uczennice:  Magdalena Duś i Małgorzata Duś, Maja Bożek, Lena Szaryj i Zofia Twardowska

W kategorii rysunek wyróżnienia trafiły do:  Natalii Krupy, Małgorzaty Duś i Mariki Ptak; III miejsce zdobyła Helenka Mazur.

W kategorii rysunek o charakterze ilustracji wyróżnienie otrzymała: Anna Kożuch, zaś II nagroda przypadła Katarzynie Piskor. W tej kategorii mamy tez I miejsce – w opinii Jury należy się ono Julii Gorzuli. W ostatniej już dziedzinie – malarstwie – wyróżnienie zdobyła Maja Karpisz.

Serdecznie gratulujemy Naszym Uzdolnionym i już szykujemy się na przyszły rok – jubileuszową, dziesiątą edycję CK-art.

 

Alicja Włodarczyk
nauczycielka j. polskiego w SSP  im. Lady Sue Ryder