„Języki trzeba znać wtedy, kiedy ma się coś do sprzedania (…)
Ale kiedy masz zamiar coś kupić, to wszyscy jakoś Cię zrozumieją.”
Gabriel García Márquez

17 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu „Can I help you?” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

W szranki stanęli kształcący się w zawodzie sprzedawca uczniowie trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu organizacji sprzedaży, obsługi klienta oraz towaroznawstwa w języku polskim oraz w języku angielskim.

W części praktycznej konkursu uczniowie wcielali się w rolę sprzedawcy sklepu odzieżowego i obsługiwali turystkę z Wielkiej Brytanii. Ocenie podlegało przeprowadzenie rozmowy sprzedażowej w języku angielskim oraz poprawna obsługa kasy fiskalnej.

Kapituła w składzie: Gabriela Krechowiecka – nauczyciel języka angielskiego zawodowego CKZiU w Niepołomicach, Agnieszka Król – nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU w Niepołomicach oraz gościnnie Barbara Skowronek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w PCKZiU w Wieliczce, wyłoniła zwycięzców:
1 miejsce: Kamila Stefanik z PCKZiU w Wieliczce oraz Tomasz Janik z CKZiU w Niepołomicach
2 miejsce: Agnieszka Dębosz z CKZiU w Niepołomicach
3 miejsce: Patrycja Wróblewska z PCKZiU w Wieliczce

Nagrody zostaną wręczone laureatom konkursu na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 22 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się już za rok.

Organizatorzy:
Gabriela Krechowiecka i Agnieszka Król