Z hukiem rozpoczęliśmy kolejny, piąty już rok Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zapały nie gasną i znów trzeba będzie dzielić studentów na dwie grupy, gdyż nie mieszczą się w sali Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa. 

Szkoły podstawowe odpowiedziały pozytywnie na zaproszenie do udziału w kolejnym roku Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa z trudem pomieściło ponad 250 dzieci z całej gminy. Mali studenci dostali indeksy i złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dyrektora Wydziału Edukacji Wiesława Bobowskiego.

Tradycją na NUD jest podział na wykłady młodszych i starszych wykładowców. Tym razem na scenie gościliśmy uczennice Szkoły Podstawowej w Podgrabiu. Po wykładzie o Puszczy Niepołomickiej, przyszedł czas na dorosłego wykładowcę. Michał Kud, doktorant krakowskiego AGH-u przeniósł nas w świat fizyki i to dosłownie. Przyglądaliśmy się lotom balonu, wystrzałom rakiety i wreszcie erupcjom ciekłego azotu. Oklaskom, okrzykom nie było końca, a mali studenci wcale nie chcieli wychodzić z wykładów.

Author: Joanna Musial