Niektórzy dostają prezenty od świętego Mikołaja, a inni muszą je zdobyć. Uczniowie klasy 6d ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego to, jak zwykle, wybrali wyzwanie – my nie lubimy prostych sposobów!

O ileż lepiej smakuje cukierek, gdy trzeba wspiąć się po niego na wysokość 13 metrów! Na ściankach wspinaczkowych w Centrali Ruchu Avatar w Krakowie każdy spróbował swoich sił i dzięki wielkiemu samozaparciu i wspaniałemu dopingowi kolegów z klasy wspiął się na szczyt swoich możliwości.

Niektórzy zrobili to nawet kilka razy. Nic nie dorówna emocjom związanym ze stawianiem każdego przemyślanego kroku, sukcesem znalezienia kolejnego punktu zaczepienia, przesunięciem się choćby o kilka centymetrów w górę, mimo łez zwątpienia i bólu w rękach. Mamy różne słabości, lęki i uprzedzenia. Źle, gdy nie próbujemy z nimi walczyć. Nasza klasa słynie z tego, że na każdym wyjeździe i przy każdej okazji umie się świetnie bawić, jednocześnie udowadniając sobie samym, że z pomocą przyjaciół i dzięki własnemu samozaparciu możemy osiągnąć wiele, a każde dobre słowo i gest wracają do nas podwójnie.

W drodze powrotnej z Krakowa, Daniel, który pierwszy raz był na ścianie wspinaczkowej, wyznał : „Za pierwszym razem strasznie się bałem, za drugim zdecydowanie mniej, a za trzecim wiedziałem już, że chcę się wspinać i wspinać bez końca”.

Anna Buczek
wychowawca klasy 6d