Bajki mają wiele zalet: kołyszą do snu, budują więzi rodzinne, są doskonałym sposobem na nudę i… cudownym lekiem, który może uleczyć każdego, komu doskwiera smutek.

Funkcja terapeutyczna tego gatunku jest znana od dawna, dlatego też chętnie wykorzystuje się go do pracy nie tylko z najmłodszymi, ale i ludźmi starszymi. Bo któż z nas nie lubi bajek? Wybrani uczniowie z klasy Va Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej wzięli udział w konkursie literackim dla szkół z powiatu wielickiego – „Pomiędzy smutkiem a radością, czyli podróż przez emocje”, który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce. Tematem było napisanie bajki o emocjach – z uwzględnieniem podstawowych kryteriów jej budowy.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Jakub Kopeć (Va) zdobył w tym konkursie wyróżnienie! Jego bajka, której bohaterem jest smutny lisek na pewno pozwoli wyjaśnić wiele emocji, ponieważ czyta się ją jednym tchem. Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy, by jego talent dał się poznać w każdej odsłonie. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się w czasie posiedzenia Rady Powiatu Wielickiego.

Justyna Bielec
nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej
im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej