5 grudnia w sali widowiskowej Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa odbył się koncert orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie pod dyr. Tomasza Chmiela. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.

Młodzi muzycy goszczą w Niepołomicach co roku w okresie listopadowo-grudniowym. Zespół zaprezentował godzinny repertuar, tym razem składający się ze wstępu zaczerpniętego z francuskiej muzyki klasycznej oraz części głównej zawierającej polskie pieśni patriotyczne – z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Orkiestra wspólnie z solistką przy akompaniamencie wokalnym niepołomickiej młodzieży zaprezentowała takie utworzy jak: „Maszerują strzelcy”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Przybyli ułani”, „Czerwone maki”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani”, „Wojenko, wojenko”, „I Brygada” oraz „Rotę”. Profesor Chmiel opowiadał młodzieży krótką historię na temat każdego z prezentowanych utworów, co stanowiło niewątpliwie wysoką wartość dodaną do samej muzyki.

Koncert zorganizowano przy współpracy z MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mukowiscydoza.pl