Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, placówka oświatowa o prawie 55-letniej tradycji w dziedzinie popularyzacji astronomii, znalazło się w finale 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki. O tytuł zwycięzcy walczy z czołowymi instytucjami w Polsce.

Organizatorami przedsięwzięcia – prowadzonego dorocznie od 2005 roku – są portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O tym kto zwycięży przekonamy się 7 stycznia 2019 roku podczas uroczystej gali w Warszawie. Zwycięzców wyłoni Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, portalu Nauka w Polsce, środowisk naukowych oraz popularyzatorów nauki.

W konkursie walczą wielkie i prężnie działające instytucje o szerokim spektrum aktywności w zakresie popularyzacji wielu dziedzin wiedzy i nauki, m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki z siedzibą w Warszawie.

Dla MOA w Niepołomicach sam fakt znalezienia się w wąskim gronie finalistów jest dużym osiągnięciem i znakomitą oceną wieloletniej pracy.

Konkurs Popularyzator Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym polskim konkursem dla tych, którzy o nauce mówią zrozumiale.

Życzymy powodzenia!