Do końca marca trwa nabór do przedszkoli i punktów przedszkolnych na terenie gminy Niepołomice. Wszystkie punkty przedszkolne będą utrzymane.

Podania o przyjęcie dzieci do przedszkoli i punktów przedszkolnych przyjmowane są od 1 do 30 marca 2018 r. Wszystkie przedszkola i punkty przedszkolne będą utrzymane w przyszłym roku, co za tym idzie można tam składać podania. Jedynie oddział przedszkolny w Zakrzowie nie posiada w tym roku wolnych miejsc, z tego powodu nie zostanie uruchomione tam postępowanie rekrutacyjne.

Złożone podania zostaną rozpatrzone przez komisje rekrutacyjne, a listy zakwalifikowanych do przedszkola zostaną wywieszone do 9 kwietnia 2018 r. Od tego momentu rodzice dzieci, które nie znalazły się na tych listach, będą mieli 7 dni na odwołanie. Ostateczne listy dzieci przyjętych do przedszkola pojawią się 17 kwietnia. Od 17 do 24 kwietnia będzie czas na podpisywanie umów.

Dzieci powyżej trzeciego roku życia, które będą brały udział w rekrutacji, będą miały zapewnione miejsca przedszkolne na terenie gminy Niepołomice, choć niekoniecznie w przedszkolach samorządowych. Do końca maja zostaną wskazane przedszkola, z którymi będzie można podpisać umowy na pobyt dziecka.

Author: Marek Bartoszek