Dobiega końca remont w Szkole Podstawowej przy ul. 3 Maja. Najważniejsze prace udało się wykonać przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Harmonogram prac został sporządzony zgodnie ze specyfiką obiektu, czyli szkoły. Na najważniejsze prace mieliśmy 2 miesiące. Musieliśmy się bardzo sprężyć. Wszystkie siły zostały skierowane do wnętrza obiektu, tak by prace zakończyły się przed rozpoczęciem roku szkolnego – mówiła w przededniu powrotu dzieci do szkoły Karolina Persynak, kierownik kontraktu reprezentującego konsorcjum firm Hydrochem DGE S.A. oraz CEZ ESCO Polska sp z o.o., odpowiedzialnych za prace w największej niepołomickiej szkole podstawowej.

W czasie wakacji szkoła przeszła gruntowny remont. Począwszy od kompleksowej modernizacji obejmującej instalację centralnego ogrzewania, wymieniono źródła ciepła na nowoczesne, zainstalowano energooszczędne oświetlenie typu LED, a także przeprowadzono montaż instalacji fotowoltaicznych oraz całkowite malowanie obiektu po pracach modernizacyjnych.

Do zakończenia  prac pozostało już naprawdę niewiele. Ostatnie poprawki i instalacje w sali gimnastycznej oraz szkolnych szatniach będą gotowe w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Wówczas uczniowie już w całości będą mogli korzystać z odnowionego obiektu.