Polskie Towarzystwo Dysleksji, Oddział w Niepołomicach zaprasza nauczycieli i specjalistów na seminarium naukowo-szkoleniowe pt.: „Nauka programowania i kodowania offline dla dzieci z wykorzystaniem maty edukacyjnej.” Seminarium odbędzie się 28 lutego 2019 r. w godz. 17.00-20.00 w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach, ul. Bocheńska 28.

Programowanie szturmem wchodzi do szkół na całym świecie. Dlaczego warto go uczyć? Czy każdy powinien umieć programować? Jakie korzyści płyną z nauki programowania? I wreszcie jak uczyć programowania już od pierwszych lat szkoły podstawowej?

Zmieniające się czasy zaowocowały nowymi trendami w edukacji – od wielu lat szkoły starają się kłaść coraz większy nacisk na rozwój takich kompetencji jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Są to kompetencje, które nie dezaktualizują się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością i pozwalają na łatwą adaptację do nowego otoczenia.
Jednym z bardziej obiecujących narzędzi, o których mówi się w kontekście rozwijania tych kompetencji jest nauka programowania.

Seminarium rozpocznie założycielka i przewodnicząca – Maria Foryś.

Szkolenie poprowadzi Anna Omilianowska.

Anna Omilianowska – pedagog specjalny, terapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. Lider WDN, edukator wydawnictwa pedagogicznego. Trener jest autorem programów autorskich i innowacji pedagogicznych do edukacji wczesnoszkolnej. Pisze artykuły o wspomaganiu rozwoju dziecka oraz scenariusze zajęć do programów UE. Ponadto jest autorem „Kuferka Matematycznego” i certyfikowanym trenerem narzędzi TOC oraz programowania i kodowania. Na swoim koncie ma ponad 2500 godzin przeprowadzonych szkoleń i warsztatów dla nauczycieli na terenie całej Polski.
Plan seminarium:

• wprowadzenie podstaw kodowania do zajęć dydaktycznych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (to nie musi być trudne),
• wykorzystanie maty do kodowania na różnych edukacjach,
• rozwijanie miękkich kompetencji: logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do problemów, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej,
• płynne przejście z aktywności unplugged do pracy z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Warunki zgłoszenia:
Obowiązuje rejestracja elektroniczna pod linkiem: www.goo.gl/forms/SX7cKkzjQEWMZLaD2
Limit miejsc: 20-25 uczestników

Koszt uczestnictwa jest bezpłatny dla członków PTD z aktualną wpłatą na 2018 r, sympatycy i zainteresowani udziałem: 50 zł. Wpłata na miejscu szkolenia.
W razie pytań prosimy kontaktować się z oddziałem: ptd.niepolomice@gmail.com bądź organizatorką wydarzenia: Marią Foryś 606 609 276.