Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego otrzymało nowy sprzęt: samochód osobowy marki Kia Rio oraz wózek widłowy marki Toyota.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach, jak w wielu szkołach w Polsce, 23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek. Jednak nie oznacza to, że szkoła zapadła w dwumiesięczny sen. Piątek 30 czerwca, słoneczny aczkolwiek nieco wietrzny dzień, zgromadził Burmistrz Niepołomic Romana Ptak , dyrektor CKZiU Bożenę Kruk, pracowników szkoły oraz gości zaprzyjaźnionych z placówką pod budynkiem Warsztatów Mechanicznych na ul. Kolejowej 28.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć patrona szkoły, Krakowskiego Bractwa Kurkowego, reprezentowanego przez Starszego Bractwa Henryka Kuśnierza, Króla Kurkowego A.D. 2010 Krzysztofa Wójcika, oraz marszałków Zdzisława Szota i Dobiesława Gałę. W uroczystości uczestniczyli także zastępca nadleśniczego w Niepołomicach Wojciech Wimmer, Starszy Cechu w Wieliczce Roman Koszyk, przedsiębiorca Józef Pawłowski, Dawid Pantera z firmy Viessmann, komendant policji w Niepołomicach Tomasz Joniec, specjalista ds. funduszy europejskich w powiecie wielickim Paweł Łuczyński.

W obecności wszystkich zgromadzonych Burmistrz Niepołomic Roman Ptak przekazał na ręce dyrektor CKZiU kluczyki samochodu osobowego marki Kia Rio oraz wózka widłowego marki Toyota. Po przecięciu wstęgi zza bramy wypłynęły dostojnie dwa „smoki”. Po zaprezentowaniu możliwości pojazdów odbył się konkurs w dwóch kategoriach. Uczestnicy mogli przypomnieć sobie stres związany z własnym egzaminem na prawo jazdy, ponieważ pierwszą konkurencją była jazda po łuku pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy. Druga konkurencja była dość niecodzienna – wykonanie ósemki wózkiem widłowym. Zawodnicy wykazali się sprytem i dokładnością, a ci najlepsi otrzymali nagrody – gaśnice.

Po konkurencjach pojazdy zostały zaparkowane w budynku Warsztatów Mechanicznych, gdzie czekają na rozpoczęcie kursów zorganizowanych dla uczniów. Już w lipcu rusza kurs prawa jazdy, a pod koniec sierpnia kurs operatora wózka widłowego. Ponadto CKZiU w Niepołomicach organizować będzie komercyjny kurs operatora wózka widłowego wraz z egzaminem UDT dla wszystkich zainteresowanych. Osobom po ukończeniu kursu zostaną przedstawione oferty pracy. Dyrekcja oraz pracownicy CKZiU dziękują Burmistrzowi Niepołomic za wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły oraz za umożliwienie uczniom zdobywania nowych kwalifikacji i umiejętności, a przez to stawanie się konkurencyjnym na rynku pracy po opuszczeniu murów nowoczesnej i świetnie wyposażonej Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia, w którą zmieni się Zasadnicza Szkoła Zawodowa od 1 września 2017 roku.