Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Staniątkach aktywnie rozpoczęły nowy rok szkolny. W drugiej połowie września grupa średniaków „Smoki” oraz grupa starszaków „Tygryski” wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Czarnego Gronia (koło Andrychowa).

Dzieci do tej wycieczki przygotowywały się już od pierwszych dni września, kompletowały ubrania, przybory higieniczne oraz swoje ulubione przytulanki. Kiedy nadszedł dzień wyjazdu, przedszkolaki pełne entuzjazmu wsiadły do busa. Dobre humory dopisywały już w czasie drogi.

Na miejscu czekały niesamowite atrakcje. Na samym początku rozlokowanie w świetnie wyposażonych domkach, następnie czas na zabawę. Atrakcjom nie było końca: pełen przygód park linowy, magiczna osada z placem zabaw, drewnianym statkiem z labiryntami. Po aktywnym wysiłku przyszedł czas na pyszny obiad, a wieczorem ognisko, pieczenie kiełbasek i minidyskoteka.

Następnego dnia, po śniadaniu i pobycie na placu zabaw, dzieci wraz z nauczycielami ruszyły w drogę powrotną, podczas której czekał jeszcze jeden przystanek – Kalwaria Zebrzydowska. Zwiedzanie Sanktuarium oraz spacer po dróżkach kalwaryjskich wyostrzyły apetyty dzieci, które ze smakiem zjadły obiad i udały się w dalszą podróż. Po tak wypełnionym atrakcjami pobycie nasze dzielne przedszkolaki wróciły do swoich rodziców.

Uśmiechnięte miny dzieci były najlepszą odpowiedzią na pytania rodziców o to, jak im się podobało. Piękne wspomnienia na długo zostaną w pamięci, a już na wiosnę wyruszamy na kolejną kilkudniową wycieczkę.

Aneta Białożyt
Karolina Włodarz
Nauczycielki wychowania przedszkolnego
w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Staniątkach

Zdjęcia: Archiwum Przedszkolne

Author: Joanna Musial