W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej postanowili wyprzedzić Mikołaja i odwiedzili go pierwsi. Jako że do Laponii jest nieco za daleko, pojechaliśmy do bliższej bazy Świętego, która znajduje się w Zatorze.

Zacznijmy od tego, że już sama pogoda sprzyjała nam w dzień wyjazdu – delikatnie prószył śnieg, co wprowadziło uczestników w świąteczny nastrój. Wizyta w parku była dla dzieci dużym przeżyciem. Historia św. Mikołaja w formie krótkiego spektaklu kukiełkowego, film w kinie 360 3D, czy przechadzka pięknie oświetlonymi alejkami baśniowego parku to jedne z atrakcji, które towarzyszyły naszej wycieczce. Dzięki przewodniczce zwiedziliśmy chatki z różnych baśni, usłyszeliśmy zagadki i krótkie historyjki o ich bohaterach. Dzieci miały także okazję pojeździć na łyżwach na całorocznym lodowisku i odwiedzić stoiska ze świątecznymi pamiątkami.

Najważniejszym punktem naszego wyjazdu było oczywiście spotkanie z Mikołajem i jego pomocnicami – aniołkami. Wszyscy byli bardzo grzeczni przez cały rok, więc nie miał on wątpliwości przy rozdawaniu prezentów; każdy został obdarowany pysznymi słodkościami i do tego mógł zamienić z nim kilka słów.

Na zakończenie czekała nas parada baśniowych postaci – Shrek, Kubuś Puchatek i inne postacie maszerowały wraz z dziećmi alejkami, każdy mógł także wykonać sobie z nimi zdjęcia, czy po prostu przytulić się do ukochanego bohatera.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zorganizowali nasz wyjazd do Parku św. Mikołaja i wszystkim, którzy pomogli zapracowanemu ulubieńcowi dzieci w przygotowaniu paczek z łakociami dla uczniów.

Jolanta Kosała – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
fot. Jerzy Jasonek