Przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej otworzono nowo wybudowaną drogę asfaltową.

W wydarzeniu uczestniczyli: uczniowie szkoły podstawowej, wyposażenie w kamizelki odblaskowe i transparenty, nauczyciele, dyrektor Anna Gąsłowska i zaproszeni goście: wiceburmistrz Adam Twardowski, Małopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Paweł Kucharczyk, Inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie.

– Wiem, że długo czekaliście na tę drogę, ale wreszcie ją zbudowaliśmy i dzisiaj otwieramy. Bardzo się cieszę, ponieważ droga do szkoły stanie się jeszcze bardziej bezpieczna ze względu na szeroki chodnik. Cieszę się, że jest to kolejny krok do tego żeby uczniowie byli bezpieczni, to bardzo ważne, bo bezpieczeństwo naszych dzieci jest jednym z najważniejszych priorytetów pracy naszej szkoły. Bardzo dziękuję władzom Miasta i Gminy za pomoc wsparcie oraz przekazane środki na budowę tej drogi – powiedziała w czasie otwarcia dyrektor Anna Gąsłowska.

Wcześniej uczniowie klas 0-VII wysłuchali ciekawej prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, przygotowanej przez Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego. Po prezentacji uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które panowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe z krokodylkiem.

Tego dnia uczniowie odwiedzili jeszcze naszych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej, z którymi szkoła współpracuje od lat. Były przejazdy wozem strażackim, pokaz sprzętu gaśniczego oraz pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec słodkie łakocie. Strażacy z Woli Batorskiej zawsze o tym pamiętają.

Ważnym punktem tego dnia był Odblaskowy Happening, który zakończył działania związane z konkursem „Odblaskowa Szkoła”.

To był dla wszystkich dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.