9 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej i ich najbliżsi spędzili popołudnie na Wielkim Pikniku Rodzinnym “Po rycersku”.

Impreza zapełniona była różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Z pewnością największą z nich była obecność członków Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego. Pasjonaci średniowiecza, dawnych obyczajów, walki białą bronią, a także i tańców przybliżyli nam swoją działalność i zaprezentowali stroje rycerskie.

Najwięcej emocji wzbudziły walki, które swoją autentycznością robiły duże wrażenie. Chętni młodzi rycerze i rycerki również spróbowali swoich sił z mieczem i tarczą  w ręku.

Gościliśmy także zespół „Chobot Blues Band”, który umilił nam czas znanymi przebojami. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie, przygotowując układy taneczne. Przez boisko szkolne przemknęła również parada bogów z mitologii greckiej.  W tle ciągle ustawiała się kolejka po losy do loterii fantowej; nagrody były fantastyczne, a zwycięzcy bardzo zadowoleni. Najmłodsi uczniowie szaleli na dmuchańcu, malowali twarze, bawili się na placu zabaw, wsiadali na strażacki motor i zajadali smakołyki. Jako, że impreza była “po rycersku” nie mogło zabraknąć pysznego jadła; ciasta, kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki, lody, napoje i pyszne desery zostały przygotowane przez rodziców. Na tak wspaniałym spotkaniu nie zabrakło oczywiście wyśmienitej pogody.

W imieniu społeczności szkolnej ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wspomogli organizację pikniku. Największe wyrazy wdzięczności należą się jednak naszym wspaniałym Rodzicom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie tego dnia. Było świetnie!

 

Jolanta Kosała – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej