Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej 21 kwietnia udostępniła swoje progi uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelnicza.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przybyło trzydziestu półfinalistów ze szkół podstawowych powiatu krakowskiego i wielickiego: Publiczna SP. im. św. Jana Bosko w Celinach, SP. im. Jana Pawła II w Śledziejowicach, SP. im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie, ZSO SP. im. św. Jadwigi Królowej w Szarowie, SP. im. J. Matejki w Woli Zabierzowskiej.

Uczestnicy w zależności od kategorii wiekowej zmagali się z pytaniami do finału, które obejmowały zadania testowe w oparciu o książkę B. Ostrowskiej „Bohaterski miś” w klasach I-III, a w klasach IV-VI „Tomek na Czarnym Lądzie” A. Szklarskiego. W obu kategoriach wiekowych pytania były bardzo szczegółowe, które sprawdzały umiejętność kojarzenia faktów oraz czytanie ze zrozumieniem.

W imieniu organizatora wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie półfinalistów, który przyczynił się do osiągnięcia celu głównego konkursu tj. promocji czytelnictwa.

Helena Dziura
nauczyciel SP w Woli Zabierzowskiej