W słoneczne przedpołudnie 9 maja w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa odbył się jubileuszowy XV międzyprzedszkolny konkurs piosenki i tańca.

Organizatorem konkursu było Samorządowe Przedszkole nr 1 w Niepołomicach a honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice. Tematem przewodnim piosenek i tańców stały się w tym roku pieśni patriotyczne a tańcem obowiązkowym polonez oraz tańce polskie przy okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości .

Swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowały przedszkolaki z: Samorządowego Przedszkola im. Świętej Kingi w Podłężu, Niepublicznego Przedszkola Sportowo-Tanecznego Tygrysek w Niepołomicach, Samorządowego Przedszkola w Woli Batorskiej, Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim oraz Samorządowego Przedszkola nr 1 w Niepołomicach.

Umiejętności wokalno-taneczne obserwowało i oceniało powołane przez organizatorki jury w składzie: Stanisława Piątkowska, Barbara Wdaniec, Aleksandra Kupis, Andrzej Korabik a specjalnym gościem był dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach – Wiesław Bobowski.

Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z tematem patriotycznym, śpiewając znane i mniej znane pieśni i piosenki patriotyczne takie jak: Przybyli Ułani pod okienko, Kadrówka, Płynie Wisła płynie, Od morza aż do Tatr, Myślimy o Polsce, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. Wśród tańców dowolnych królował Mazur i Krakowiak.

Wszystkie przedszkolaki odważnie i profesjonalnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne, a jury musiało poradzić sobie z trudną oceną i wyłonieniu najlepszych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i wykonali pamiątkowe zdjęcia z Ułanem Szwadronu Kawalerii Niepołomice porucznikiem Andrzejem Korabikiem.

Małym wokalistom i tancerzom jeszcze raz gratulujemy sukcesów, udanych występów i już dziś zapraszamy do kolejnego udziału w następnej edycji konkursu.

Anna Paluch
współorganizatorka konkursu, nauczycielka PS w Niepołomicach

Author: Marek Bartoszek