Wizyta w Samorządowym Przedszkolu im. Św. Kingi była jednym z punktów pobytu w Niepołomicach delegacji z Kuřimia w Czechach.
Pierwsze kontakty z Kuřimiem nawiązaliśmy w lutym 2015 r., a oficjalna umowa o współpracy została podpisana już w listopadzie następnego roku. Mimo tak krótkiej historii, udało się już wspólnie zorganizować wiele przedsięwzięć, głównie sportowych i kulturalnych.
Czesi goszczą w Niepołomicach w ten weekend z okazji dni miasta. W składzie delegacji są m.in. wiceburmistrz David Holman oraz Lenka Slámová i Petra Vuysloužilova – dyrektor i wicedyrektor kuřimskiego przedszkola. Odwiedziły one Samorządowe Przedszkole im. Św. Kingi w Podłężu. Jego dyrektor Danuta Gąska opowiadała im o metodach pracy z dziećmi, miały też okazję obejrzeć krótki występ w wykonaniu przedszkolaków.
Obie panie były pod wrażeniem tego co zobaczyły i usłyszały. Do tego stopnia, że dyrekcje obu placówek już planują wspólne przedsięwzięcia, m.in. wymianę doświadczeń przez kadrę oraz wizytę dzieci z Kuřimia w Niepołomicach.