28 kwietnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbyła się XIV edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki i Tańca organizowanego przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Niepołomicach.

Umuzykalnione dzieci dumnie reprezentowały swoje przedszkola. Przedszkolaki wykonały po dwa tańce: obowiązkowy krakowiak oraz dowolny taniec ludowy, a wybrany solista zaśpiewał piosenkę o tematyce zdrowy tryb życia. W tym roku w imprezie wzięły udział cztery placówki:

– Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej
– Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu
– Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach
– Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Profesjonalne jury oceniało występy dzieci, nie było to jednak łatwe zadanie, bowiem wszyscy uczestnicy prezentowali się wspaniale.

Po długich obradach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii piosenka – solista młodszy:
I miejsce zajęła Ania Makwińska z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach z piosenką „Wiem co jem”.
II miejsce zajęła Aleksandra Sołga reprezentująca Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim z piosenką „Czyste ręce”.
III miejsce zajęła Hanna Mączyńska z Przedszkola Samorządowe w Woli Batorskiej z utworem „Witaminki”.

W kategorii piosenka – solista starszy:
I miejsce zajął Szymon Zabijak z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej z piosenką „Witaminowe abecadło”
II miejsce ex aequo zajęła Kalina Stawowiak z piosenką „Sałatka” reprezentująca Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu oraz Maria Sokół z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach z piosenką „Sałatka jarzynowa”.
III miejsce zajęła Julia Piekarz z piosenką „Mydło” reprezentująca Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim.

W kategorii taniec:
I miejsce ex aequo zajęły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach z tańcami „Krakowiak” i „Kujawiak” oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej również z tańcami „Krakowiak”, „Kujawiak”
II miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu z tańcami „Krakowiak”, „Góralski”.
III miejsce zajęły dzieci reprezentujące Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim tańczące „Krakowiaka” i „Polkę”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Kolejna edycja konkursu już za rok.

Anastazja Wąchała
nauczyciel w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Niepołomicach