Dni Niepołomic jak co roku są przeżyciem dla wszystkich uczestników obojętnie czy jest się mieszkańcem miasta, przyjezdnym, oglądającym czy też uczestniczącym w prezentacjach. Kto nie występował na scenie amatorsko, śpiewając bądź tańcząc nie do końca jest zorientowany ileż to emocji , pracy, zaangażowania i przygotowania towarzyszy temu.
A na dodatek jak ma się kilkanaście lat dochodzi brak doświadczenia. Tego nie można powiedzieć o uczniach Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły. Ich występy taneczne to owoc nie tylko zajęć pozalekcyjnych, ale lekcji tańca prowadzonych w szkole przez P. Adę Wantuch w ramach lekcji wychowania fizycznego. Tanecznym krokiem wędrują po wszystkich kontynentach ucząc się tańców, ich historii, poznając rytmy całego świata. Nie obce uczniom są walce, taniec grecki, discofox, jive, samba, salsa, a właśnie te tańce zatańczyli podkreślając przywiązanie do miasta i szkoły, którą reprezentowali.
Uczniowie oprócz znacznej ilości pokazów w tym i w Krakowie (ostatnio w Parku im. Jordana tańczyli na Pikniku Ekologicznym) podejmują się kolejnego wyzwania rywalizacji tanecznej biorąc udział w turnieju tańca o Mistrzostwo Gimnazjum (już XII) i o Mistrzostwo Miasta i Gminy Niepołomice (już VIII).
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 21 czerwca w godz. 13.00 do 15.00 przy ul. Szkolnej 3 roztańczą się uczniowie. Będą na nich czekały upominki, a dla zwycięzców jak zazwyczaj medale-Tarcze Jagiełły, puchary i dyplomy. Kto w tym roku zdobędzie laury, tytuły mistrzowskie jest wielką niewiadomą. Pretendentów do tytułów jest kilku. Rywalizacja przynosi czasami niespodzianki. Ile w tym roku będzie emocji i wrażeń. Zapewne tyle, ile par. Uczestniczą 52 pary, to ponad 100 uczniów. Będzie na co popatrzeć, a więc niepołomiczanie zapraszamy do szkoły tanecznym krokiem.

Ada Wantuch