13 października w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej wstąpili nowi uczniowie.

Pierwszoklasiści z przejęciem i niecierpliwością oczekiwali dnia pasowania na ucznia. Jako pierwszy odbył się występ artystyczny, który dla dzieci jest wielkim przeżyciem, ale i dobrą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Jak co roku mali uczniowie pięknie śpiewali i recytowali wiersze. Gromkie brawa zachęcały i dodawały odwagi.

Uroczysty moment ślubowania na sztandar i symboliczne pasowanie wielką kredką dopełniły tradycji. Na zakończenie na dzieci czekały zasłużone prezenty: dyplomy, słodkości, przybory szkolne i symbole mądrości – figurki sowy.

Kilka ciepłych słów ze strony uczniów usłyszeli także wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym szczególnym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: emerytowani pracownicy szkoły, sołtys Wiesław Garncarz, Bożena Kozłowska – przedstawicielka Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Niepołomicach, Sylwia Ostrowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz księża Kazimierz Włoch i Piotr Zioło.

Serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością uroczystości. Uczniom klasy pierwszej życzymy niekończącej się ciekawości świata, dziecięcej radości w poznawaniu tego, co nowe i przyjemności z czerpania wiedzy szkolnej.

Jolanta Kosała
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

zdjęcie: Angelika Lewandowska