W miniony poniedziałek po raz kolejny wspólnie z Krakowskim Biurem Promocji Kultury przygotowaliśmy w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa spektakl ekologiczny dla dzieci z przedszkoli samorządowych gminy Niepołomice. Spektakl „Rajska wyspa” był okazją do zaprezentowania zagadnień związanych m.in. z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza czy degradacją środowiska naturalnego.

Dzieci miały okazję poznać parę przezabawnych srok, które wprowadziły je w tematykę ochrony powietrza i zafundowały wspaniałą zabawę na „rajskiej wyspie”. Ciekawa scenografia, porywająca muzyka i wspólne rozwiązywanie problemów pozwoliły w sposób przyjazny przekazać dużą dawkę informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Spektakl był podsumowaniem akcji przekazania oczyszczaczy powietrza do placówek opiekuńczo-wychowawczych, ufundowanych przez Województwo Małopolskie w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.