Bardzo się cieszę – to słowa, które jako pierwsze padły z ust Romana Ptaka Burmistrza Niepołomic podczas oficjalnego otwarcia nowej szkoły podstawowej na Jazach. Słowa, które towarzyszyły każdemu tego dnia od zaproszonych gości przez kadrę nauczycielską po rozentuzjazmowanych uczniów.

Szkoła Podstawowa na Jazach to najnowocześniejsza szkoła w naszej gminie. Wybudowany w nieco ponad rok obiekt spełnia nie tylko wysokie wymagania techniczne ale przede wszystkim edukacyjne.

Do szkoły prowadzi szerokie, przeszklone wejście, w które już na otwarciu uczniowie szkoły wbiegli z piskiem i uśmiechem na twarzy. Wchodzimy w korytarz, z którego w prawo kierujemy się w stronę sekretariatu, jadalni, świetlicy, sali multimedialnej i sal lekcyjny dla uczniów wczesnoszkolnych, a idąc na wprost dotrzemy auli. To tu, w auli, będą miały miejsce apele, występy i to tu jest serce szkoły, gdzie spotykać się mogą uczniowie wszystkich klas. W lewo od auli przechodzimy do sali gimnastycznej, największej w naszej gminie, mieszczącej pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. W nowej szkole podstawowej jest winda na pierwsze piętro. To atrakcja dla dzieci, które już teraz zapowiedziały, że będą ją wypróbowywać i dobrze, bo na pierwszym piętrze jest czytelnia. Każda klasa ma swoje wyjście do ogrodu i łazienkę. W każdej sali znajdują się także nowoczesne tablice multimedialne, motywujące plakaty i stoliki, które można ustawić w dowolnej konfiguracji.

Szkoła Podstawowa na Jazach pomieściła w dniu otwarcia prawie tysiąc osób. Wśród zaproszonych osób znaleźli się między innymi wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, prezes Zarządu PRO-INVEST S.A. Arkadiusz Nagięć i wielu znakomitych gości. Otwarciu towarzyszył specjalnie na tę okazję przygotowany film, przedstawiający powstanie szkoły. Wyróżnieni goście dostali prezenty: dzwonki szkolne i miody w heksagonalnych, nawiązujących do architektury szkoły słoikach. Nie obyło się oczywiście bez tortu w kształcie szkoły, ale i na uczniów w klasach czekał słodki poczęstunek. Przy otwarciu nowej szkoły każdy z wchodzących do niej dorosłych i dzieci dostał pamiątkową tarczę.

Nowa Szkoła na Jazach jest otwarta. Bardzo się cieszymy. Pozostaje jedynie życzyć całej społeczności społecznej szkoły podstawowej im. Lady Sue Ryder żeby byli jej dumą.